У К Р А Ї Н А

СЕМЕНІВСЬКА МІСЬКА РАДА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сЕМЕНІВСЬКИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ

ЗАКЛАД І-ІІ СТУПЕНІВ №5

15400 м.Семенівка, Чернігівської області, провулок Квітковий, 1, тел. 2-25-86 e-mail: odedenko@ya.ru

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ

ЗА 2021-2022н.р.

В 2021-2022н.р. у закладі навчалося 61 учень. Середня наповнюваність класів - 8,7 учнів.

Всі діти, що проживають на території, закріпленою за закладом, та за станом здоров’я можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади, навчаються.

Заклад у 2021-2022 н.р. працював за навчальним планом для закладів з українською мовою навчання. Інваріантна частина визначена Міністерством освіти і науки України, варіативну частину вибирає заклад, виходячи з матеріально-технічного та методичного забезпечення, бажання батьків, учнів. В минулому році в1-4 кл. 4год було виділено: на вивчення укр.мови . В середній ланці - 5,5год. : з них 3год- математика та 2,5 год – історія .

У закладі працювало з вересня 3 гуртки: «Вокально-танцювального мистецтва» - 1год, «Екологічний» - 1год, «Цікава інформатика» - 1год.

Навчання учнів у закладі було організовано за п’ятиденним робочим тижнем. Початок 1 уроку -8год.30хв. – кінець 7 уроку – 15год 05хв. У школі 2 подовжені перерви -15 хв. після 3 уроку та 25хв після 4 уроку. Організовано одноразове гаряче харчування: за рахунок коштів бюджету громади для учнів 1-7класів з малозабезпечених сімей та за кошти батьків для учнів 1-7класів . Сума, що виділялася на харчування складала 11 грн. на день. Охоплено харчуванням 51 учнів з 61, що складає 84%.

Заклад повністю забезпечена кадрами. Навчальний процес вели 14 педагогів. 5 вчителів мають вищу категорію, 3 – звання «Старший вчитель», 6- 1категрорія , 2 – 2 категорія 1 - категорія «спеціаліст». 13 педагогів мають вищу освіту, 1 – середню- спеціальну.

Контроль за тим ,щоб уроки проводились на належному рівні проводила адміністрація закладу. Згідно плану роботи закладу в минулому навчальному році перевірялося викладання та організація навчально-виховного процесу таких предметів: зарубіжна література,історії, основ здоров,я, 5клас, 1клас НУШ. Перевірялася документація: щоденники, журнали, зошити. Матеріали перевірки узагальнені наказами та є в матеріалах педрад.

Вчителі в навчальному процесі, в основному, використовували стандартні підходи до викладання предметів, проте приділялася увага використанню на уроках нестандартних прийомів та методів, зокрема - інтерактивні технології, електронні підручники, проектні технології.

Рік працював 1 клас та другий рік -2клас, третій рік- 3клас та 4кл – четвертий рік в новому освітньому середовищі – нові сучасні класи – меблі, техніка, дидактичні матеріали та нові підходи до викладання.

Педрада по виховній роботі на тему «Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти» проведена за новою формою - педрада – круглий стіл . Такі педради підвищують ефективність методичної роботи вчителів, їхній професіоналізм.

Атестацію педагогічних працівників цього навчального року проходив 1 вчитель, але у зв,язку з воєнним станом йому подовжена попередня атестація на 1 рік зі збереженням кваліфікаційної категорії. На курсах підвищення кваліфікації у різних суб,єктів навчалося14 вчителів. У 2021р, згідно нормативних документів про курсову перепідготовку освітян, педрадою визнана курсова перепідготовка сертифікатів, отриманих онлайн.

На жаль через карантинні обмеження у громаді відмінено предметні олімпіади, конкурси - Міжнародний мовно – літературний конкурс імені Т.Шевченка та Міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика.

Аналіз відвідування уроків учнями закладу показав, що протягом року пропусків учнями навчальних занять без поважних причин не було. Заслугою цього є систематична робота класних керівників по контролю за відвідуваннями.

Навчальні плани та програми виконано повністю за рахунок ущільнення навчального матеріалу. Заміни уроків за вчителів відсутніх з поважних причин здійснювались своєчасно.

Кількість письмових та усних контрольних робіт відповідає вимогам наказу МОН України «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів» та методичним рекомендаціям МОН України щодо вивчення навчальних предметів. Вчителями – предметниками своєчасно перевіряються робочі та контрольні зошити та виставляються бали за ведення зошитів на сторінки класних журналів. Матеріал з усіх предметів вивчається послідовно; кількість годин, визначених на кожну тему, відповідає календарному плануванню.

На початку вересня та січня адміністрацією закладу згідно з планом внутрішкільного контролю було перевірено й погоджено календарні плани вчителів, до уваги бралася загальна кількість уроків, кількість контрольних, практичних та лабораторних робіт, уроків розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання.

Наприкінці І семестру та року проведено моніторинг навчальних досягнень учнів з базових дисциплін у 4 – 7 класах. Їхні результати відображено в аналізах контрольних робіт та наказах.

3 рази на рік адміністрацією перевірявся стан відвідування учнями закладу . Всі класні керівники звітували про відсутність учнів на уроках, наявність довідок з лікарні про хворобу і заяв від батьків. Пропусків уроків без поважних причин не було.

Поряд зі сказаним є ряд недоліків у методичній роботі:

1.Підготовка до олімпіад носить хаотичний, а не систематичний характер – готуємо перед олімпіадою, а не на протязі року.

2. Не всі керівники МО дотримуються графіку проведення засідань МО.

3. Пасивність педагогічних працівників до підвищення власного педагогічного досвіду.

4. Аналіз методичної роботи за рік дозволяє звернути увагу на те, що не всі вчителі беруть участь у конкурсах громади та Всеукраїнських конкурсах.

В закладі працює учнівське самоврядування під керівництвом педагога - організатора Савосько В.М. та класних керівників. Його робота допомагає підвищувати ефективність навчальної і виховної роботи.

Результати навчальної діяльності за 2021-2022 н.р. слідуючі:

всього учнів -61, бальне оцінювання мають 28учнів, на «7»-«12»б. закінчило 9учнів (32%), на 1-3б.- 2учні( 7%). На 10-12б. - 0учень (0%). Результати в порівнянні за попередній рік нижчі.

Виховна робота проводилася згідно плану виховної роботи закладу та класних керівників. Проведено заходи , предметні тижні. Заклад працював в умовах карантинних обмежень і воєнного стану, масові заходи не проводилися. Вся виховна робота велась в межах одного класу, з врахуванням протиепідемічних заходів.

Непроведено традиційне туристично-спортивне свято «Веселкові зірниці» через військовий стан.

Працює Рада профілактики правопорушень. Проведено 4 засідання. Розглядалися питання відвідування учнями закладу, організація дозвілля учнів на канікулах, оздоровлення, правопорушення, обстеження матеріально-побутових умов. Правовиховній роботі приділяється велика увагу. Кожного року проводиться тиждень правових знань. Робота проводиться в профілактичному напрямку. Не залишаються поза увагою діти, які складають так звану групу ризику. З ними постійно працюють класні керівники, ці діти залучаються до роботи гуртків, позакласній роботі та в спортивні секції. З підлітками постійно працює діюча Рада профілактики. В 2021- 2022 н.р. на внутрішкільному обліку стояли сім’ї учениці 7 класу Михеєнко Анастасії, Хандожко Матвія та Родіона – 6кл, 3кл., Хлистуна Івана- 5клас. На кожного учня з даної категорії класними керівниками складено плани індивідуальної роботи. Учнів на обліку у кримінальній міліції нема.

Заклад зміцнив свою матеріально-технічну базу – отримано, за кошти бюджету, нове обладнання для 1 класу НУШ – меблі – одномісні парти та стільці, принтер, ноутбук та дидактичний матеріал. Проведено косметичні ремонти приміщень закладу.Температурний режим на протязі року був задовільний. 2 рази на тиждень у закладі працювала медична сестра. Проводились огляди на педикульоз, своєчасно робилися щеплення, випускалися медичні бюлетені, проведено медичний огляд всіх учнів з визначенням групи з фізичної культури . Пройдено повний медичний огляд всього персоналу закладу.

Працювало все технологічне обладнання в їдальні, в робочому стані 3 внутрішні туалети.

Підбито підсумки оздоровлення учнів у 2021 році - оздоровлено 14 учнів, що складає 23%. У минулому році було 38% . Пришкільний табір через карантинні обмеження не працював, оздоровлення через Чорнобильський фонд не було через зміни в законодавстві, через роботи батьків було оздоровдення.

В закладі приділяється увага виконанню техніки безпеки. Є акт прийомки закладу до навчального року, акт розмежування електромережі, акт перевірки опору заземлення. ведуться журнали інструктажів персоналу і учнів, є акти перевірки спортивного інвентаря та акти-дозволи на проведення занять у кабінетах.

Директор Ольга Деденко

Кiлькiсть переглядiв: 449

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 30 Січня 2023

Фотогалерея